Slibuje svobodu a soukromí. Mobil pro příznivce Trumpa je však podivný

Spread the love

Nový mobil s označením Freedom Phone cílí na konzervativně orientované Američany. Nabízí jim aplikace, které normálně neseženou, i soukromí a záruku, že je nikdo nebude cenzurovat. Ve skutečnosti vypadá tento smartphone opravdu hodně podezřele.

Freedom Phone je určený pro americký trh a cílí na konzervativně orientované jedince, kteří hledají alternativy k mainstreamovým mobilním službám a sítím. Hlavním lákadlem jsou tak v podstatě předinstalované aplikace, jejichž část již Google vyřadil z nabídky aplikačního obchodu Play.

Mezi ně patří třeba aplikace sociální sítě Parler, která z obchodu zmizela letos v lednu. Jde v podstatě o konzervativní alternativu pro Twitter. Vedle toho zde také najdete další názorově orientované sociální sítě jako Gab nebo Gettr. Vedle toho máte pak k dispozici také alternativní vyhledávač DuckDuckGo a o zpravodajství se starají konzervativní zpravodajské kanály Newsmax TV a OANN.

Samotné aplikace však nejsou jedinou předností tohoto telefonu. Údajně totiž funguje na speciálním operačním systému FreedomOS, který je podle slov tvůrců „založen na svobodě slova“. Co přesně to v případě operačního systému znamená, není ovšem moc jasné. Jinak je však očividné, že jde o upravený Android, pravděpodobně pouze povrchově.

A pak už jen naskakují další otázky. Autoři třeba zcela vynechávají specifikace telefonu, takže v podstatě nevíte, co dostanete za hardware. Na stránkách, kde se telefon prodává, najdete informace pouze o šestipalcovém displeji, podpoře karet microSD a „skvělém fotoaparátu“. Takový popis je ovšem naprosto nedostačující.

Today I'm announcing the Freedom Phone. This is the first major pushback on the Big Tech companies that attacked us - for just thinking different. Complete with it's own Uncensorable App Store & Privacy Features.We're finally taking back control. https://o/tOSnuxncfd https://o/Hykp08ITCQ

Pokud se pozorně zadíváte na produktové obrázky, jde si povšimnout, že je až nápadně podobný levnému čínskému modelu Umidigi A9 Pro. Ten přitom stojí jen 180 dolarů (necelé 4 tisíce korun) a vlastně je to zcela obyčejný levný smartphone z Číny.

Přitom za Freedom Phone chce výrobce 499 dolarů, tedy v přepočtu téměř 11 tisíc korun bez daně. Jelikož toto zařízení v podstatě jen slibuje podporu „zakázaných“ aplikací a podivně upravený systém, přičemž informace o hardwaru jsou prakticky nulové, tak to vypadá na pořádného zajíce v pytli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *