Reality Editor: MIT předvádí mobilní aplikaci budoucnosti

Spread the love

Všichni mluví o internetu věcí, ale až MIT ukazuje, k čemu je dobrý. Reality Editor znamená zcela nový způsob ovládání zařízení kolem nás.

Výzkumný tým Fluid Interfaces z MIT přišel s úplně novým způsobem jak pracovat se zařízeními kolem nás. Jejich mobilní aplikace Reality Editor umožňuje skrze telefon virtuálně ovládat a propojovat fyzické objekty, které spolu nemusí mít nic společného a dokonce jim umožní propůjčovat si funkce. Propojení je intuitivní, stačí kamerou fotoaparátu načíst kód (podobný QR kódu) umístěný na zařízení a v aplikaci se vám ihned objeví nabídka možností.

Uveďme si několik příkladů použití v praxi. Například když večer ležíte v posteli a nastavíte si na televizi časovač vypnutí, můžete prostřednictvím telefonu tento časovač virtuálně přenést i na světla v místnosti, topení, klimatizaci nebo na cokoliv, co vás napadne a máte to připojené v síti.

Ráno před cestou do práce můžete propojit dům a automobil. Auto si poté samo zjistí informace o teplotě v domě a předem se zahřeje na stejnou teplotu, aby vaše cesta byla co nejpříjemnější.

I když to celé může znít jako sci-fi, je tento projekt už ve velmi pokročilé fázi. Má za sebou tři roky vývoje a vše, co je v přiložených videích, nebylo nijak počítačově upraveno, ale opravdu tak funguje. Letos MIT představil open-source platformu zvanou Open Hybrid, která umožní vyvíjet další a další zařízení, které tento způsob ovládání podporují. Stačí navštívit web penhybridom .

Problémem zatím zůstává to, že Internet věcí je teprve na začátku a zdaleka ještě nejsme ve fázi, kdy máme všechno připojené k internetu. Nicméně až během následujících let do takové fáze dospějeme, začne celý tento způsob interakce s věcmi dávat plný smysl.

Zdroj: RealityEditor , OpenHybrid , Fluid Interfaces , via Engadget

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *