Když loni společnost Xiaomi představila svůj první fitness náramek s názvem Mi Band, možná ani sama nečekala, jakého úspěchu s tímto kouskem dosáhne. Letos v červnu se totiž tato čínská společnost pochlubila, že prodala již více než 6 milionů těchto náramků. Mi Band lze primárně párovat s oficiální aplikací Mi Fit, avšak vzhledem k jejím omezených možnostech a obrovské popularitě se vývoje aplikací pro Mi Band chopili i samotní vývojáři. Mezi nejzajímavější aplikace tohoto typu patří i Mi Band Tools od českého vývojáře Zdeňka Horáka.
Ta řeší největší nedostatek oficiální aplikace, tedy že dokáže krom příchozího hovoru upozornit i na jiné události. V jejím nastavení si jednoduše vyberete aplikaci, od které chcete, aby vám do náramku chodily nofitikace, nastavíte barvu LED diod, interval a délku vibrací a je hotovo. Navíc můžete zvolit i čas, ve kterém vám notifikace do Mi Band chodit nemají, či zde naleznete i další jiné možnosti.
Podobně můžete odlišit i jednotlivé kontakty, které se vám snaží dovolat. Ke každému kontaktu totiž můžete zvlášť přiřadit barvu LED diod a interval vibrací, a tudíž bez toho, aniž byste se podívali na displej telefonu, víte, kdo vám volá. Nedostatkem však v tomto případě je, že pokud máte nastavení větší počet vibrací (např. 10) a zvednete hovor po čtvrtém zavibrování, náramek „si to neuvědomí“ a vibruje dále. Zde je tedy prostor pro zlepšení.
V závislosti na počtu nastavených notifikací je samozřejmě nutné počítat také s odpovídajícím zkrácením výdrže samotného Mi Bandu, který je za normálních okolností i více než 30 dní. Pro uživatele, kteří chtějí být neustále online a v obraze, je proto aplikace Mi Band Tools vítaným spojencem. Ostatní budou zřejmě její přínos vážit i proto, že tato aplikace není v Google Play zdarma, ale je zpoplatněna částkou 29,99 Kč.