Fitness náramky pokroèily. Tyto dva modely mají parádní design

Spread the love

Aèkoliv už jde v podstatì o samostatné firmy, Honor s Huweiem mají na trhu aktuálnì fitness náramky, které se od sebe prakticky neliší. Oba modely jsou povedené, cenovì je však ten od Honoru výhodnìjší.

Znaèky Honor a Huawei se letos oficiálnì odlouèily, ovšem jejich staré vazby zatím pøetrvávají. Úplnì jasným dùkazem je právì dvojice nových fitness náramkù, které se nejenom stejnì jmenují (Band 6), ale také stejnì vypadají a prakticky stejnì fungují. Oba dva pøitom bok po boku potkáte na èeském trhu a pøekvapivì mají každý odlišnou cenu.

Rozdíly mezi Bandem 6 od Huaweie a Bandem 6 od Honoru jsou miniaturní. Model Huaweie nabídne v rámci svého systému víc programù pro cvièení, konkrétnì o jeden navíc. Výrobce se sice chlubí celkem 96 režimy, bok po boku se však oba modely liší jen programem „skákání pøes švihadlo“ u Huaweie. Po designové stránce má pak model Huaweie oblejší pouzdro a chybí mu logo na jednom z bokù.

Modely mají také shodné dvì barvy ze tøí: rùžovou a èernou. Unikátní pro Huawei je oranžová, pro Honor zase šedá. A to je doslova vše, v jakémkoliv jiném aspektu mùžeme oba Bandy 6 považovat za identické zaøízení. Veškeré parametry, konstrukce, použité materiály i obsah balení odpovídají jedno druhému. Kvùli tomu budeme dále už používat oznaèení Band 6 jako synonymum pro modely obou výrobcù souèasnì.

Zaènìme tedy tím, co vás na náramku zaujme jako první, a tím budou zcela jistì zvìtšené rozmìry pouzdra. Band 6 se tak trochu posouvá smìrem ke kategorii chytrých hodinek, tedy aspoò designem. Pouzdro je trochu širší a hlavnì se po prakticky celé èelní stranì roztahuje (na pomìry fitness náramkù) velký, 1,47palcový displej.

Obrazovka je každopádnì hlavní pøedností modelù Band 6, díky AMOLED panelu a pomìrnì malým rámeèkùm vypadá parádnì a také nabídne s rozlišením 194 x 368 pixelù velice slušnou jemnost. Jeho maximální jas 450 nitù pak zajistí dobrou èitelnost i za jasného dne. Intenzitu však musíte nastavovat manuálnì, automatika zde chybí. Stejnì tak se bohužel nedoèkáte ani funkce Always-On, tedy nìjaké jednodušší formy nepøetržitého zobrazování èasu.

Pouzdro Bandù 6 je plastové, displej poté kryje sklo. Zda je to nìjaký tvrzený typ, výrobci bohužel neuvádìjí, což mùže naznaèovat spíše to, že se není s èím chlubit. I tak se nám bìhem testování nepovedlo ani jeden displej poškrábat. Øemínky jsou v obou pøípadech silikonové a dají se vymìnit. Náramky jsou utìsnìné proti vniknutí vody do tlaku pìti atmosfér.

Oba Bandy 6 ovládáte právì pomocí dotykových gest na obrazovce nebo pøes tlaèítko na boku pouzdra, které slouží zároveò jako vstup do menu a návrat o krok zpìt. Na tìle pak už najdete jen senzory vespod pouzdra a magnetický nabíjecí konektor. K nìmu pak v balení obou modelù dostanete kabel – adaptér do zásuvky s USB-A si musíte obstarat vlastní.

Jak už jsme zmínili, po systémové stránce jsou oba náramky identické. Máte tu tak režim s jednotlivými typy cvièení, pøehled aktivit, sledování spánku, stresu, dechová cvièení, stopky, èasovaè, budík, svítilnu a dále funkce propojené s telefonem, jako jsou notifikace, poèasí, pøehrávaè hudby (vlastní úložištì pro hudbu náramky nemají) a vyhledávaè propojeného telefonu. Systém je uzavøený, vlastních aplikací se nedoèkáte. Mùžete si tak pouze nastavit jiný ciferník.

Náramky vám zmìøí vedle vcelku obvyklých hodnot, jako jsou kroky a ušlá vzdálenost, také tepovou frekvenci (prùbìžnì) a hodnotu okyslièení krve SpO2 (manuálnì). Náramkùm každopádnì chybí pokroèilejší funkce, jako je GPS (na to musíte mít propojený mobil s sebou) a také tøeba NFC na platbu. To bychom ovšem u takto levných modelù ani neoèekávali.

Bandy 6 mají baterii s kapacitou 180 mAh a výrobci uvádí, že by to mìlo staèit na dvoutýdenní výdrž. Troufáme si tvrdit, že pokud nebudete náramek pøíliš zatìžovat a sem tam si ho i sundáte (tøeba na spaní), tak mùže vydržet ještì déle. Naopak samozøejmì platí, že pøi pravidelném sportování a èastém sledování displeje bude zhruba dvoutýdenní výdrž odpovídat skuteènosti.

Tak který? V zásadì jsou to opravdu dva naprosto stejné modely, jenže ten od Huaweie stojí 1 499 korun, kdežto od Honoru jen 1 299 korun. Dvì stovky u takto levné vìci už jsou celkem velký rozdíl, nicménì na adresu Huaweie musíme alespoò uznat fakt, že jeho model vypadá ještì o nìco elegantnìji. Opodstatní to pøíplatek? Asi spíš ne.

Zároveò je nám jasné, že se doèkáme rùzných slev, které mohou poøadím zamíchat. Nìkdy v budoucnu mùže tak tøeba Band 6 od Huaweie stát i ménì, nebo naopak Honor ještì zlevní. Tak èi onak to nebude vùbec špatná volba, pokud chcete dobøe vypadající, avšak levný fitness náramek, který obstojnì zvládne veškeré základní funkce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *