O2 je stejně jako T-Mobile a některé další technologické a dopravní firmy zapojeno do projektu C-Roads spolufinancovaného z Evropské unie. V rámci něj firmy vyvíjejí nová řešení a technologie pro budoucí autonomní automobily. Ty dostanou naplno prostor až se spuštěním 5G sítí, jejichž nízká latence a tedy i blesková odezva jsou zásadním předpokladem pro bezpečný provoz aut bez řidiče.
Částečně nahlédnout do světa chytrých aut, kde řidič nebude muset sedět za volantem vůbec, anebo řízení nebude muset věnovat takovou pozornost jako dnes, dává O2 už nyní. Představuje dopravní mobilní aplikaci a vozidlovou jednotku, díky které dokážou auta komunikovat nejen mezi sebou, ale také s dopravními značkami, železničními přejezdy, vozidly záchranného systému nebo semafory.
Mobilní aplikace řidiče prostřednictvím smartphonu nebo informačního panelu na palubní desce upozorní na nebezpečí v dopravě, blížící se sanitku nebo na železniční přejezd, kterým bude projíždět vlak. Pro posílání dat využívají tzv. hybridní komunikaci, která kombinuje vysokorychlostní mobilní síť (v tuto chvíli LTE) a technologii Wi-fi pro auta. Aplikace umožní informace nejen přijímat, ale i odesílat. Data jsou maximálně zabezpečena – v podmínkách je například jasně zaručeno, že získaná data, jako například rychlost, nesmí být využita v trestním řízení.
Mobilní aplikace i vozidlová jednotka nyní prochází finální fází testování. Aplikace je zatím k dispozici pro zařízení s operačním systémem Android, brzy bude dostupná i verze pro iOS. Vozidlová jednotka je nyní samostatná a lze ji umístit prakticky do jakéhokoli vozu. V budoucnu se počítá s její integrací přímo do automobilů. Pilotní provoz nyní probíhá za běžného provozu nejen na vymezených úsecích českých dálnic D1, D5, D11, ale i ve městech a na vybraných železničních přejezdech.